IMG 20191120 095541 1024x768

Ako som vyriešil wi-fi na záhrade

Pri práci na záhrade rád počúvam hudbu a občas aj správy. Všetko samozrejme online. Prečo si ale ukrajovať z dátového limitu?

K domu máme asi 600 štvorcových metrov záhrady. Tam signál z domáceho routeru nedosiahne, aj keď sa O2 holedbalo, ako je signál extra silný. Fyzika je fyzika.

Dneska je našťastie možnosť rozšírenia wi-fi signálu jednoducho a hlavne extra lacno dostupná. A nemyslím tým, že by ste museli kupovať router.

Riešením je totiž wifi extender. V mojom prípade Xiaomi Wifi Repeater, ktorý kúpite za cca 10 EUR. Ako funguje?

xiomi wifi repeater 79x300
Xiaomi Mi WiFi Repeater 2

341/5000K nastaveniu extenderu potrebujete ešte aplikáciu Mi Home od Xiao. V nej extender nájdete a musíte ho pripojiť k vášmu routeru. Akonáhle spojenie máte, extender si ho pamätá aj po vypnutí.

V nastavení potom ďalej zvolíte funkciu Wifi Roaming. Sieť sa potom správa presne ako vaše vlastné domáce sieť a mobil sa tak nemusí prihlasovať k novej sieti.


Nastavenie siete
Nastavenie siete

Sila odovzdaného signálu je ovplyvnená tým, ako ďaleko dáte extender od routeru. U mňa je asi tak 10 metrov a skrze jednu vonkajšiu stenu. Signál je tak akurát. Ak vám na začiatku extender nepôjde spojiť, skúste ich spárovať bližšie k routeru a potom premiestniť ďalej. Chytí sa aj tak.

V rámci experimentu som extender nechal vonku trvalo. Je prikrytý krytiek vonkajšie zásuvky a zatiaľ prežil všetky dažďa aj prvé tohtoročné mrazíky. Na úplnú zimu ho ale asi upracem, rovnako vonku nebudem.

Krabičku využijete skvele aj pri cestovaní. Niekde niekedy signál tak dobrý, ako by ste potreboval a týmto si môžete skvele pomoct. A ani nezaberie veľa miesta.

Pomôže vám samozrejme aj doma, ak nemáte všade dosť silný signál.

Zaujal vás? Xiaomi Wifi Repeater stojí len pár EUR a urobí kus práce.