Tip na lacné nočné osvetlenie so senzorom od Xiaomi

Čínska značka Xiaomi má už dosť obrovský záber produktov. Nevenuje sa len smart vychytávkam, ale aj bežnému domácemu vybaveniu. Doma práve skúšam ich svetlo s názvom Xiaomi Motion Activated Night Light. Osvetlenie som si vybral najmä preto, že ide o mobilný produkt, ktorý nevyžaduje žiadny zásah do domácej elektroinštalácie.

Obsah článku

Vzhľad a konštrukcia

Xiaomi stále tvrdí, že ich veľkým vzorom je Apple. Určite ste si to všimli na väčšine produktov. Nočné svetlo je veľmi elegantné ako rozsvietené, tak aj zhasnuté. Trošku pripomína necelých 9 centimetrov široký hladký kamienok.

Farby kombinujú dominantnú bielu so strieborno-sivým pásikom po obvode. Iba ním preniká svetlo, čím Xiaomi dosahuje decentný svit, ktorý v noci potrebujete.

Na zadnej strane sa nachádza viečko, po ktorým nájdete miesto pre 3 kusy AA batérií. Okrem toho tam uvidíte aj obojstrannú lepiacu pásku, ktorou svetlo uchytíte, kam potrebujete. Ja som ho dal na strop k dverám do detskej izby, aby mali naše detičky čo najpohodlnejšiu nočnú cestu na záchod.

A propos batéria, by vám podľa výrobcov mala vydržať až rok. To však zatiaľ nemôžem posúdiť, svetielko mám doma asi tri mesiace.

V balení nájdete aj transparentný plastový háčik, vďaka ktorému môžete svetlo zavesiť aj do skrine. Za to si Xiaomi zaslúži pochvalu.

Späť do osnovy ↑

Ako svieti

Farebná teplota je 2700K, čo značí, že sa nemusíte báť modrého svetla, ktoré dokáže nabúrať tvorbu melatonínu, hormónu dôležitého pre odpočinok. Osvetlenie je naozaj decentné a svetelný tok môžete regulovať od 0,7 do 3,5 lumenov.  

Vnútorný senzor reaguje na pohyb. Výrobca uvádza, že by mal fungovať vo vzdialenosti 5-7 metrov. To však ovplyvňuje umiestnenie. U mňa na strope funguje ako má, ale vzhľadom k výške 250 cm na päť metrov určite nereaguje. S takou vzdialenosťou počítajte skôr pri umiestnení na stenu.

Späť do osnovy ↑

Kde využívať

Možností máte hneď niekoľko. U mňa zatiaľ vedie strop a spomínal som aj šatníkovú skriňu. Ďalší potenciál vidím pri schodoch, kam je ťažké dostať osvetlenie bez stavebných úprav.

Späť do osnovy ↑

Hodnotenie

Za cenu pod 400,- Kč dostanete veľmi dobre vyzerajúce a rovnako funkčné mobilné nočné osvetlenie. Ja Xiaomi rozhodne chválim. Ak chcete svetlo kúpiť ešte lacnejšie, odporúčam Vám Aliexpress, kde vďaka doprave zdarma ušetríte 5-6 euro. 

Cena na Alza.sk

Radi si vypočujeme vaše myšlienky

      ZANECHAŤ ODPOVEĎ

      Domovy.sk
      Logo